Vyzkoušet
ZDARMA

Čokoládové svaly aneb vliv čokolády na svalový růst

Strava
22. 1. 2018

Nedávná studie oživila zájem trhu s doplňky výživy o sloučeninu zvanou epikatechin – molekulu nalezenou v čokoládě. Tato molekula je prohlašována za myostatinový inhibitor (zpomaluje jeho činnost). Myostatin je ten, který brzdí růst svalové hmoty. Je to druh regulační molekuly uvolňované svaly. Opakem myostatinu je folistatin. Na rozdíl od myostatinu, který potlačuje růst svalové hmoty, folistatin růst svalové hmoty nepřímo podporuje, protože signálům myostatinu brání.

I když existuje několik doplňků, které jsou známé ve spojení s myostatinovou signalizací, dosud byly v rámci suplementace pouze laboratorně testovány. Tato nedávná studie zkoumala účinky epikatechinu užívaného lidmi. Některé nové doplňky obsahují epikatechin a výrobci tvrdí, že jsou inhibitory myostatinu.

Myostatin i folistatin mají potenciál změnit tempo růstu svalů, ale doplňky stravy a potraviny, které ovlivňují tyto molekuly, mají omezeně prokázané účinky při užívání lidmi.

Měli byste užívat doplňky na bázi epikatechinu nebo jíst více čokolády pro budování svalové hmoty? Pojďme to společně zjistit!

 

 

Vzpomínaná studie probíhala 2 týdny a měla 3 části:
První část měla za úkol zjistit, jestli lidé mají se stárnoucím věkem ve svalech vyšší úroveň myostatinu (špatný) a nižší folistatinu (dobrý). Studie byla vykonávána ve zkumavkách prostřednictvím oděru buněk lidem různého věku. Tato část studie se POTVRDILA!

Druhá část – podobný test byl vykonán na myších různého věku s tím rozdílem, že jim byl podáván 1 mg epikatechinu na 1 kg hmotnosti. U mladých myší byl pozorován pokles myostatinu o 15 % bez změny folistatinu. U starších myší se snížil myostatin až o 18 %, zde byl už i značný nárůst folistatinu – až o 30 %. Dva týdny výzkumu byly však příliš krátké na výzkum změn ve svalových tkáních.

Třetí část – tady už výzkum probíhal na lidech. Epikatechin byl podáván lidem 2x denně ve stejném množství jako myším (cca 75 mg 2x denně). Subjektům nebyly měřeny přesné hodnoty, ale poměr mluvil ve prospěch folistatinu (zvýšení) a snížení myostatinu. Ve studii chyběla placebo skupina a test byl vykonán pouze v síle úchopu, který se zvýšil o drobných 7 %. Cílem této studie bylo vytvořit podklady pro další výzkum vlivů epikatechinu, folistatinu a myostatinu.

V dnešní době už existují doplňky, kde denní dávka představuje až 1000 mg epikatechinu, což je až 6x více než ve zmiňovaném výzkumu. Na druhé straně 75 mg, které byly použity ve výzkumu, se dá dosáhnout i prostřednictvím tmavé čokolády! Požadovaného množství dosáhnete už při požití 50 g alespoň 50% čokolády. Čím více má čokoláda procent, tím méně jí musíte sníst. Bílá a mléčná čokoláda obsahuje jen zanedbatelné množství.

Podtrhneme však to, že tato studie byla velmi krátká a měla jen velmi malý počet testovaných subjektů + nebyla na porovnání žádná placebo skupina.

 

 

I když určitě všichni doufáme, že čokoláda nám tyto benefity poskytuje, na druhou stranu možná na toto všechno nemá žádný vliv. Zprostředkovává nám však mnoho jiných benefitů, jako buněčnou energii, antioxidační procesy, snižování krevního tlaku, zlepšování průtoku krve, ochranu jater, ledvin, a dokonce také zlepšuje citlivost na inzulín.

Zda čokoláda pomáhá v budování svalové hmoty, je stále ještě otázkou, všechny studie zatím nasvědčují v její prospěch, a proto by si určitě měla najít alespoň maličké místečko ve vašem jídelníčku. Konečně budete mít důvod, proč si ještě jeden sladký čtvereček dát!

Zdroj
https://examine.com/nutrition/does-dark-chocolates-epicatechin-content-promote-muscle-growth/

Podělte se s přáteli
Sdílet na Facebooku
Všechny články