Vyzkoušet
ZDARMA

4 tipy, jak posílit váš imunitní systém

Tipy
2. 3. 2018

1. Navyšte kvalitu vašeho spánku

Malé množství spánku může mít za následek větší pravděpodobnost akutního nachlazení.
Stejně tak nedostatek nebo špatná kvalita spánku může přispívat k oslabení vašeho imunitního systému.

Tip: Pokud víte, že vás čeká více cestování, snažte se o zvýšení kvality a množství spánku. Chcete-li odpočinek pro tělo ještě více podpořit, dejte si na večeři kvalitní sacharidy s nízkým glykemickým indexem. K dosažení lepší kvality spánku může pomoci suplementace hořčíkem.

2. Už nemocný/á jste?

Občasné onemocnění a chronické stresové stavy jsou dvěma jistými způsoby, které vedou k tomu, že je člověk nachýlnější k onemocnění.
Průměrný americký dospělý člověk bývá přibližně 2 až 4x ročně nachlazený. 

Tip: Věnujte věstší pozornost stresovým faktorům. Ty mohou poukazovat na fakt, že imunitní funkce není optimální. Symptomy začínají 2-3 dny po infekci. Pokud máte pocit, že něco přichází, začněte okamžitě s prevencí. Využijte k tomu tipy uvedené v tomto článku!

3. Dbejte o zdraví vašich střev

Přibližně 70% + imunitního systému se nachází ve střevě. Během období chřipky můžete být vystaveni různým mikroorganismům, bakteriím a patogenům. Ujistěte se, že střevní bariéra je natolik silná, aby byla schopna zabránit onemocněním střev a poruše vstřebávaní živin.

Tip: Ujistěte se, že užíváte kvalitní probiotika. Také se ukázalo, že velmi účinné při posilování imunitního systému jsou specifické houbové výtažky. Nejlépe je užívat obojí. Způsob vašeho stravování je také velmi zásadní. Pokud jíte potraviny, které jsou označovány jako zánětlivé a konzumujete alkohol, můžete očekávat, že to bude mít  negativní vliv i na váš imunitní systém.

4. Zkontrolujte, zda netrpíte nedostatkem životně důležitých nutrientů

Vitamin C, vitamin D nebo zinek hrají zásadní roli co se funkce imunitního systému týká.

Tip: Ujistěte se, že víte, čeho a kolik z výše uvedého denně potřebujete. Berte v potaz individuální potřeby vašeho organismu (zvýšený stres atd.)
Na kvalitě záleží.
Minerály které užíváte musí v být dobře střebatelné formě (př.: chelát).

Věděli jste, že…

Prvních 30g ze zkonzumovaných bílkovin jde na podporu vašeho imunitního systému?
Dalších 30g pomáhá k detoxikaci.
Pokud je tedy váš příjem bílkovin nízký, zvažte jeho navýšení.
Můžete tak učinit v podobě dalšího jídla, shaku nebo komba EAA (esenciálních aminokyselin). To platí zejména pro ženy, které mohou spíše mít problém s množstvím přijatých bílkovin.


*Všechny výše uvedené informace byly vyučovány v pokročilých metabolických analytických kurzech, icans a biosignature courses.

Zdroj: Jon McDowell, člen týmu BodyHunters

Podělte se s přáteli
Sdílet na Facebooku
Všechny články