Vyzkoušet
ZDARMA

Káva – její klady a zápory

Strava
27. 1. 2018

U kávy je kladen důraz na obsah a účinek kofeinu. Kofein zrychluje dech, zvyšuje průtok věnčitých cév a zvyšuje produkci žaludečních kyselin, což může mít vliv na žaludeční problémy. Kofein zrychluje účinek některých látek, které se dostávají do těla – například acylpyrinu. Efekty kofeinu je možné pozorovat až 6 hodin od požití.

Kofein ve větší míře může být i nebezpečný. Smrtelná dávka kofeinu je asi 100–150 miligramů na 1 kg kávy. Dost možná neznámou informací je, že kvalitní káva obsahuje kofeinu méně.

Zejména ženy (především po čtyřicítce) by podle čínské medicíny měly být s kávou opatrné. Negativní vliv kávy na propojení mezi srdcem a ledvinami vede podle čínské medicíny ke stagnaci a akumulaci hlenů v oblasti prsou a pohlavních orgánů.

 

Vyvrácený mýtus o kávě

Věděli jste, že voda, která se v dobrých kavárnách dává ke kávě, slouží jen k tomu, aby si zákazník pročistil chuťové pohárky?

V uplynulých desetiletích se kávou zaobírali stovky vědců v nespočtu studií. V zásadě platí, že při normální spotřebě kávy (ne více nežli 4 šálky denně) se tělo vůbec nedehydratuje.

 

 

Káva – Stimulant sportovního výkonu

Po vypití šálku kávy se zlepšuje vytrvalost při aerobních aktivitách. Kofein v ní obsažený oddaluje únavu, zvyšuje činnost srdce i tepovou frekvenci. Kofein může mít účinek nejen vytrvalostní, ale i při silovém cvičení se popisují účinky, kdy v kávě obsažené látky napomáhají uvolňovat mastné kyseliny do krve a tím se šetří svalový glykogen. To by znamenalo možnost déle cvičit s nezměněnou intenzitou a to pak následně přinese i lepší výsledky při budování svalové hmoty. Lépe budou na tyto přednosti reagovat lidé, kteří pijí kávu cíleně, oproti těm, kteří konzumují tento nápoj pravidelně ve velkém množství.

 

Spalovač tuku

Jestliže si připravíte kávu s cukrem a mlékem, mnoho tuku asi nespálíte, nulový efekt budou mít i kávové produkty se sladkými příchutěmi. Pochopitelně je vhodné skloubit účinky kofeinu i s jinými spalovači, jako např. karnitinem.

 

Pozitiva a negativa

Vyberte si. Káva je vyráběna pražením. A jak je známo, pražením vznikají rakovinotvorné látky. Pokud je navíc použita závadná surovina, může semeno kávy žluknout a to už potom není pro zdraví moc dobré. Lepší je káva filtrovaná, jelikož nedráždí žaludek tolik jako klasický „turek“.
Jiné studie naproti tomu tvrdí, že káva chrání před některými druhy rakoviny, zvyšuje metabolismus či chrání před oběhovými nemocemi, pochopitelně v případě přiměřené konzumace.

 

 

Velké kávové faux pas aneb „piccolo” neexistuje!

Už velmi dlouho jsme svědky nesprávného nazývání kávy českými výrazy jako piccolo nebo presso. Nejvíce překvapují otázky číšníků v kavárnách, zda žádáte velké nebo jen malé presso. Popřípadě zákazník ještě dodá, že si žádá větší piccolo…

Pokud si host objedná espresso, číšník by mu měl donést espresso, v žádném případě ne české „presso, pressíčko, pressko” ani jinou odvozeninu. Kávoví labužníci, baristé, barmani, číšníci nic takového jako presso a piccolo neuznávají. Samozřejmě si teď číšník může položit otázku, proč si má zvykat na nesprávné názvy.(Zákazník si např. objedná espresso, které dostane, ale je nespokojen, protože chtěl presso.) 

Ano, taková situace je určitě běžná, ale je třeba někde postupně začít s obnovou kávové kultury nejen v Čechách, ale i ve světě.

 

Zdroj
http://www.kavovnik.cz/clanky/kofein-a-jeho-ucinky-v-lidskem-tele/
http://snidejzdrave.netstranky.cz/kava-a-jeji-ucinky.html

Podělte se s přáteli
Sdílet na Facebooku
Všechny články