Jak jsem zhubla 30 kg?

Proměna
6. 11. 2018

Jmenuji se Denisa (@deni_sa_s), je mi 29 let a během cesty za svou vysněnou postavou jsem si prošla mnoha problémy. Ráda bych se s Vámi podělila o svůj příběh, abyste se vyvarovali stejných chyb, které jsem udělala já.


     Když se ohlédnu zpátky, vlastně jsem sama se sebou nikdy nebyla spokojená. Vždy jsem byla spíše typ holky "krev a mlíko" a v pubertě jsem začala blbnout s dietami. Kvůli nim jsem se dostala až na tenký led známý pod zkratkou PPP (Poruchy příjmů potravy). Chvíli jsem byla oplácaná, občas zase až moc vychrtlá. Toho jsem navíc rozhodně nedosáhla zdravým způsobem. Byla jsem líná, věčně chodila na párty a jídlo pro mě bylo především utěšitelem depresí.

Když jsem otěhotněla, začala jsem jíst ne za dva ale spíše za dvacet lidí. Byla jsem jako neřízená střela a moje poporodní váha se dostala skoro na 90 kg. Tehdy jsem to neřešila a naplno si užívala mateřství. Vše se změnilo po třech letech, kdy šla dcera do školky a já měla opět čas sama pro sebe. Začala jsem zase hodně řešit to, jak vypadám. Zkoušela jsem kdejaké "super diety", hladověla jsem, pak se naopak přežírala všemožnými prasárnami, abych si to následně mohla vyčítat a trápit se.Jak jsem zhubla

     Jednoho dne jsem si ale řekla, že zkusím jíst zdravě a pravidelně. Kila šla dolů. Někdy v té době mě má nejlepší kamarádka dotáhla do fitka a zrodila se láska. Skoro happy end, že?Jenže já v té době nevěděla o stravě vůbec nic. Jedla jsem sice zdravě ale málo. Dostala jsem se až na 52 kg, kdy jsem sice byla vychrtlá tyčka bez tvarů, ale nějaký čas jsem si tak připadala úplně skvěle. Vůbec mi tehdy nedocházelo, že aby mé tělo správně fungovalo, musí mít dostatečný přísun všech živin. Neměla jsem žádnou sílu a věčně jsem si připadala unavená. Byla jsem však stále posedlá vlastním tělem a užíraná sebenenávistí. Kvůli nízkému příjmu živin jsem pak začala trpět záchvatovým přejídáním a s ním spojenými výčitkami. Následovala dokonce ztráta menstruace! Příšerné období, které by vydalo na samostatný článek.

     Jak jsem se z toho dostala? Začala jsem se o jídlo pořádně zajímat, studovat ho, sledovat a poslouchat své tělo. Jinými slovy jsem se přestala jídla bát a ke své vysněné postavě se, dá se říct, projedla.

Tyto tři roky mi daly spoustu zkušeností, ponaučení a znalostí. Především jsem pochopila, že štíhlé tělo Vám šťastný život nepřinese. Stejně jako makáte na svém zevnějšku, je potřeba pracovat také na svém nitru. Už mockrát jsem ztratila motivaci, chtěla se na vše vykašlat, ale ať se stalo cokoliv, nikdy jsem to nevzdala.

A za to si děkuju.

Tento životní styl, který jsem si zamilovala, mě neustále utvrzuje v tom, že dokážu cokoliv budu chtít. A Vy můžete také...


Sledujte Denisu také na instagramu @deni_sa_s

Jak jsem zhubla

Podělte se s přáteli
Sdílet na Facebooku
Další články
JAK ZHUBNOUT ? Aneb stručný průvodce trvalým úbytkem hmotnosti
Tipy Chci to vědet!
Spojitost mezi hormony a hubnutím existuje
Tipy Číst
Všechny články